Jak nejlépe investovat a další rady

Jak napsat žádost o sponzorování

Žádosti o sponzoring nějakého projektu jsou zlomovou událostí, jestli se Vám daný projekt podaří rozjet nebo nikoliv. Žádosti o sponzorství by měly obsahovat několik důležitých náležitostí, aby se celou žádost potencionální sponzor vůbec přečetl.

V prvé řadě byste si měli zjistit, komu vůbec píšete. Je totiž strašně neslušné žádost koncipovat tak, aby to vypadlo, že ji rozesíláte opravdu všem obecně. Musíte si také uvědomit, že tím vlastně potencionálního sponzora vlastně obtěžujete, takže jej nesmíte odradit hned na začátku.

Měli byste hned na začátek napsat, proč jste si vybrali, že napíšete zrovna této společnosti. Prostě musíte uvést nějaké přijatelné zdůvodnění (můžete například vychválit produkty společnosti, uvést informace o případné spolupráci a tak podobně). Další věcí je také to, že byste se měli snažit, aby samozřejmě v žádosti nebyly žádné chyby, byla napsána věcně a srozumitelnou, spisovnou češtinou. Rozhodně se nevyjadřujte nějak slangově a tak podobně.

Pokud by se Vám měl případný investor ozvat, tak můžete přiložit například maximálně svůj mobilní telefon. Rozhodně nepřikládejte například svoje ICQ a tak podobně. V poslední řadě také uveďte výhody, které budou plynout ze sponzoringu od dané společnosti.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Sponzorské dary a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.