Jak nejlépe investovat a další rady

Investice do startupů

V prvé řadě bychom si měli vysvětlit, o to vlastně takzvané startupy jsou. Jedná se samozřejmě, jak už z anglického názvu vyplývá, o pojem, který označuje nově vznikající společnosti nebo třeba i projekty.

Tyto společnosti nebo projekty jsou většinou ještě ve stádiu podnikatelského plánu nebo záměru. Startupy se vyznačují několika základními charakteristikami, které musíme vzít v potaz.

Nejčastěji vznikají v oborech technologických a nebo jsou zakládány pouze jako internetové firmy. Většinou mají poměrně nízké počáteční náklady, dále podnikatelské riziko je zde poměrně veliké (vyšší, než u klasických společností), avšak také je zde na druhou stranu poměrně vysoká návratnost v případě úspěchu. Startup má několik fázi vývoje.

V prvé řadě se jedná jen o jakýsi nápad. Je to nápad, co vlastně budeme dělat, co chceme dělat, proč to chceme dělat a tak podobně. Stále je to však jenom nápad, o kterém mluvíme. Než se do něj pustíme, tak nás čeká samozřejmě veliké množství práce. Po nápadu se rozjíždí projekt. Jedná se o fázi, kdy se na nápadu již doopravdy pracuje.

Tedy je poskládaný tým pracovníku, máme webové stránky a tak podobně. Poslední fází je již startup, kdy je v podstatě společnost již v plném chodu.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Rady pro investování a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.